سوال:هزینه مقالات چه زمانی باید واریز شود؟
پاسخ: پس از ارسال مقاله و اعلام پذیرش مقاله از طرف کنفرانس، از قسمت تکمیل ثبت نام می‌بایست هزینه مربوطه واریز شود. در هنگام ارسال مقاله هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

سوال: آیا مقالات به زبان انگلیسی نوشته می ­شوند؟ 

 پاسخ: مقالات کامل علمی به دو زبان انگلیسی و فارسی پذیرش خواهند شد و مقالات کوتاه علمی-صنعتی صرفا به زبان فارسی پذیرش می‌شوند.

سوال: هر نویسنده مجاز به ارائه چند مقاله به این کنفرانس می­ باشد؟
پاسخ: حداکثر 10 مقاله.
 
سوال: آیا بدون مقاله نیز می توان در کنفرانس شرکت کرد؟
پاسخ: با توجه به مطرح شدن مباحث علمی در کنفرانس و استفاده از نقطه نظرات اساتید برجسته، پژوهشگران علاقه مند به حوزه های مرتبط با کنفرانس می‌توانند به عنوان شرکت کننده بدون مقاله در جلسه حضور داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت نام و هزینه ثبت نام مراجعه فرمایید.
 
سوال: آیا مقاله ارسالی بایستی حتما با یکی از محورهای کنفرانس همخوانی داشته باشد؟

پاسخ: خیر، مقاله شما می‌تواند با یک یا چند محور کنفرانس مرتبط باشد.

 

سوال: مقاله کوتاه علمی -صنعتی چه تفاوتی با مقاله کامل متداول دارد؟

پاسخ: مقاله کوتاه علمی-صنعتی، در حد 2 تا حداکثر 3 صفحه با تعداد حدودا 2000 کلمه می باشد که صرفا از طرف صنعت ارسال شده و بیانگر تجربیات موفق متخصصین صنعت برای معرفی چالش‌ها، نقاط ضعف و همچنین راه‌حل‌های پیاده‌سازی شده برای بهبود آنها می‌­باشد. محتوای این مقالات بر خلاف مقالات کامل علمی نیازی به مرور کارهای گذشته، مدلسازی و محاسبات شبیه سازی ندارد.

 

سوال: فرایند داوری مقاله کوتاه علمی صنعتی و ارائه آن چگونه است؟

پاسخ: مقالات کوتاه علمی صنعتی مشابه مقالات کامل اما با معیارهای کاربرد صنعتی داوری شده و مقالات منتخب برای چاپ در مجموعه مقالات کنفرانس و ارائه شفاهی پذیرفته خواهند شد. در اختتامیه کنفرانس از 3 مقاله برتر علمی کامل و 3 مقاله برتر کوتاه علمی-صنعتی تقدیر می‌گردد.